Select Page

Brothers Road: Türkçe

Biz uluslarası, dinlerarası, akran destekli bir derneğiz

Biz Kimiz

Biz uluslararası, homoseksüel veya biseksüel geçmişleri olan ve çoğunlukla da erkeklerden oluşan bir destek grubuyuz. Oldukça derin, kişisel nedenlerden ötürü genel olarak “gey” sıfatı ile kendimizi özdeşleştirmiyoruz veya “gey” kimliğini kabul etmiyoruz. Bunun yerine altta yatan sorunlarımızı değerlendirip gerçekte var olan maskulen durumumuzu kucaklıyoruz.

Bu durum bizim bir inkar içerisinde olduğumuz veya “kendi benliğimizi” baskıladığımız anlamına gelmez. Aslında bunun tam tersi.

Eşcinsel eğilime dair sorunlarla ilgili olarak birbirine inançları,değerleri, ahlakları ve yaşam hedefleri ile paralel olarak destek olan erkekler

Bizim Yolculuğumuz

Aslında, biz öncelikle istenmeyen, uygunsuz  hemcins etkileşimlerine yol açmış olabilecek çevresel ve ilişki boyutundaki durumları saptayıp bunları çözme uğraşısında bir yolculuk halindeyiz.   

Bu yolculuğun temeli dört alanda odaklanmaktadır: Maskülen durum  (Masculinity), Gerçeklik(Authenticity), İhtiyaçların Karşılanması ( Needs’ fulfillment)  ve Teslim olma(Surrender). (İngilizcede, bu dört kavram “MANS’’ ifadesini oluşturmakta. Dolayısı ile buna “man’s work veya erkeğin işi” adını veriyoruz. 

Bizim Başarımız

Oldukça cesur kişisel gelişim, ruhsal durum ve duygulanım üzerine bir yolculuk halindeyiz. Bu yolculuğu da benzer düşünen kardeşlerimizden oluşan bir destek topluluğunda yapmaktayız.

Ve sonuç olarak:

  • Same sex attraction ( Eşcinsel çekim hissi). Çoğumuzda zaman içerinde cinselliğimizin doğasında veya bunu tecrübe etme şeklimizde bir değişim oldu, kimi zaman eşcinsel hislerimizin yoğunluğunda veya sıklığında azalma oldu.
  • Kardeşlik. Yaşamın farklı kulvarlarından tüm erkeklerle birbirimize ait olma ve kardeşlik hissimizde artış hissettik.
  • Özgüven. Özgüvenimiz arttı, ve utanç duygularımız azaldı veya kayboldu.
  • Cinsel davranışlar. Kendine hasar veren ve kontrol dışı cinsel davranışları olan kardeşlerimizde bu davranışlar azaldı, veya tamamen ortadan kalktı.
  • Tek ve Bekar. Pek çoğumuz ahlaki değerlerine paralel bir yaşam şekli ile kendi ile barışık ve kendini tamamlamış olarak yeni bir sakinlik düzeyine erişmiştir.
  • Evlilik ve karşı cins etkileşimleri. Pek çoğumuz eşlerimize ve ailelerimize yeniden sevgi ve aşkla bağlandık. Diğerleri karşı cinse karşı cinsel ve romantik hisler keşfetti.
  • İnanç. Pek çoğumuz Allah/Tanrı ile yeniden barışık hale geldik; O’nun bize beslediği karşılıksız sevgiyi daha çok hissettik.
  • Barış. Belki de herşeyin üzerinde, kendimizle ve çevre ile barışı buluyoruz; kendi cinsel kimliğimiz ile, hislerimizle ve kendi değer yargılarımız ve ahlaki değerlerimizle bağdaşan davranışlarımızla uyumlu bir barış.

Bizim Seçimimiz

Evet, biz gey duygulanımını destekleyici kimliklere ve yaşam şekillerine önemli bir seçenek sunuyoruz. Bu bizim seçimimiz. Algıladığımız şekilde mutluluğu aramamız bizim hakkımızdır; özellikle bu durum cinselliğimiz, inancımız, duygularımız ve ilişkilerimiz gibi kişisel şeyleri içeriyorsa.

Aynı zamanda, iç huzura başka şekillerde ulaşmayı seçenlere de saygı duyuyoruz. Biz kişisel söylemlere inanıyoruz, ve aynı fikirde olmasak dahi saygı duyuyoruz.